XX edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wszystkie inne tematy niekoniecznie związane z Łodzią.

XX edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Postprzez Marek » 03 Sty 2012, 09:19

Jubileuszowa XX edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę. Tegoroczna zbiórka pieniędzy zostanie przeznaczona na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia wcześniaków i pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

W tym roku w Łodzi kwestować będzie ponad 1800 wolontariuszy. W Łodzi jest 7 sztabów WOŚP. Największy znajduje się w Gimnazjum nr 44. W tym roku zgromadził 1050 wolontariuszy. Jest to w większości młodzież szkolna wraz z opiekunami - chodzi o bezpieczeństwo zbiórki.

Gimnazjum jest współorganizatorem wspólnej zabawy. Na scenie przy ul. Piotrkowskiej 94 wystąpią: Polski Zespół Muzyki i Tańca Cygańskiego z Łodzi "Cztery Struny Skrzypiec", Grzmiąca Półlitrówa z Piotrkowa Trybunalskiego i łódzka grupa Full Steam.

W pasażu Rubinsteina powstanie wioska Słowian i wikingów.

W niedzielę na trasie od pasażu Schillera do pl. Wolności i z powrotem ruszy szarża pod hasłem "Wygramy z cukrzycą". Weźmie w niej udział 60 koni i 7 zaprzęgów z kilkunastu stajni. Po "ataku" będą liczne atrakcje, m.in. przejażdżki kucykami i bryczkami. Jazdę w zaprzęgu można wylicytować na Allegro.

W Łodzi licytowane są okolicznościowe serduszka, plakietki, zawieszki, pamiątkowe monety, płytki ceramiczne z limitowanej serii WOŚP 2012.

Nie zabraknie płytek z autografami Jurka Owsiaka, członków zespołu Blue Cafe, kulomiota Tomasza Majewskiego.

Na rynku Manufaktury odbędą się licytacja kubków, książek i kasków strażackich z autografami Jerzego Owsiaka. Zobaczymy pokazy psów ratowniczych i prezentację sprzętu straży pożarnej. Przyjadą ekskluzywne motocykle i samochody z polskiej edycji programu "Pimp my ride".

Kolejny raz udział w akcji biorą więźniowie. Osadzeni w zakładach karnych w Łodzi mogą zadeklarować chęć wpłacenia pieniędzy na specjalnym druku.

- Skazani z aresztów śledczych w Piotrkowie Trybunalskim i Sieradzu skleją ponad 500 puszek, do których zbierane będą pieniądze - mówi por. Bartłomiej Turbiarz, rzecznik prasowy dyrektora Okręgowej Służby Więziennej w Łodzi.

Osadzeni w zakładzie karnym w Garbalinie dadzą koncert, a więźniowie z Łęczycy zaprezentują wykonane przez siebie rzeźby i płaskorzeźby.

http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/1223 ... acf7,1,3,5

Image
Marek
 
Posty: 110
Rejestracja: 06 Lut 2011, 21:42

Wróć do Cała reszta

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron