Nowe studio TVN - lepszy widok na Łódź

Media w Łodzi i o Łodzi.

Nowe studio TVN - lepszy widok na Łódź

Postprzez Marek » 14 Mar 2011, 12:51

Łódź zyska lepsze oblicze w oczach telewidzów z całego kraju.
Telewizja TVN przenosi swoją łódzką siedzibę z Piotrkowskiej do, a raczej "na" biurowiec Cross Point zlokalizowany przy Śmigłego-Rydza 20.
Studio zostanie umieszczone na dachu biurowca z którego rozpościera się panorama centrum miasta.
Projekt studia jest już gotowy i niedługo rusza budowa.
Wraz z telewizją TVN do biurowca Cross Point przeniosą się również dwa inne łódzkie oddziały firm należących do grupy ITI - Onet.pl i Zumi.

W obliczu ostatnich smutnych wiadomości o małym wykorzystaniu powierzchni biurowych w mieście, ta informacja napawa optymizmem. Być może tak aktywne działania znanych w kraju firm zmobilizuje inne przedsiębiorstwa do wynajmowania biurowców najwyższej klasy w naszym mieście. Powierzchnie biurowe w Cross Point wynajęte są już w 80%. Do dzisiaj Cross point na swój nowy adres wybrały bank Nordea AB z Nordea Operation Centre oraz Bankowy Fundusz Leasingowy S.A. Na Śmigłego-Rydza ulokowało się również centrum DE Health & Fitness oraz restauracja Sodexo.

Miejmy nadzieję, że nowy obraz pokazywany na antenie TVNu pozytywnie wpłynie na wizerunek miasta. Do tej pory widzowie mogli patrzeć na szarą Piotrkowską. Teraz będą mogli zobaczyć sporo terenów zielonych i panoramę miasta.
Marek
 
Posty: 110
Rejestracja: 06 Lut 2011, 21:42





Re: Nowe studio TVN - lepszy widok na Łódź

Postprzez Jackson » 14 Mar 2011, 13:06

Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem.
Cieszy, że Łódź nadal jest interesującą. Sporo firm przenosi się do nas.
Jakiś czas temu czytałem ciekawy raport na temat przestrzeni biurowej w Łodzi. Wg. niego w Łodzi do naszych nowych biurowców przenoszą się rodzinne firmy z łódzkim rodowodem. Cieszy to podwójnie. Firmy już będące w Łodzi od lat, również wg. mnie powinny zmieniać lokalizacje i przenosić się do biurowców klasy A, natomiast mniej prestiżowe biura zostawiać mniejszym i młodszym firmom. To jest naturalna kolej rzeczy.
Ale dość offtopa.
Fajnie, że TVN zdecydował się na taki ruch. Łódź jest często marginalizowana na polskim podwórku. Może dzięki temu, kiedy będzie informacja o Łodzi, bądź podczas wywiadu w TVNie z kimś z Łodzi za ich plecami nie będzie szarej Piotrkowskiej tylko fajna panorama. Podoba mi się ten pomysł. W porównaniu z widokiem na Warszawę, czy rynki w Krakowie, Wrocku i Poznaniu widok Łodzi był marny.
Mam nadzieję, że budowa szybko ruszy i "będziemy ładniejsi" w telewizji:)
Jackson
 
Posty: 4
Rejestracja: 14 Mar 2011, 12:59

Re: Nowe studio TVN - lepszy widok na Łódź

Postprzez Marek » 16 Mar 2011, 22:51

Jeśli chodzi o wykorzystanie przestrzeni biurowych, to faktycznie jest ono niskie w Łodzi.
Wg. mnie jest to spowodowane tym, że jest to miasto po prostu produkcyjne. Firm usługowych jest sporo faktycznie, ale są to mniejsze firmy lub oddziały większych. Łódź ma sporo nasianych większych i mniejszych fabryk, które swoje biura mają przy fabrykach. No ale należy przyznać, że ostatnio coś drgnęło.
Mimo, że developerzy często zmniejszają projekty...bo prognozy nie mówią o ogromnym zainteresowaniu, to jednak coś i tak się robi. Miło zawsze załatwiać sprawę w ładnym miejscu.
Mój faworyt który obecnie robią to Skanska na rondzie Solidarności. To będzie jedna z perełek.
Marek
 
Posty: 110
Rejestracja: 06 Lut 2011, 21:42

Re: Nowe studio TVN - lepszy widok na Łódź

Postprzez sleeper » 27 Cze 2012, 21:17

budynek jest już prawie gotowy i robi wrażenie :) otwiera wiele możliwości, chociaż szkoda, że na rondzie nie ma już takiej "otwartej przestrzeni" jak kiedyś :)
sleeper
 
Posty: 8
Rejestracja: 29 Maj 2012, 21:44

Re: Nowe studio TVN - lepszy widok na Łódź

Postprzez Admin_OcenLodz » 29 Cze 2012, 08:20

Na jakim rondzie? :D Przecież tam nie ma ronda :)
Administrator też człowiek.
Awatar użytkownika
Admin_OcenLodz
Administrator
 
Posty: 364
Rejestracja: 05 Lut 2011, 00:44
Miejscowość: Łódź


Wróć do Media

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron